СТАЙЛІНГОВІ ЗАСОБИ: В ГАРМОНІЇ З ПРИРОДОЮ

Холодна хвиля, голівудські локони, асиметричний валик, сексуальна бабетта, зачіска а-ля Мерлін Монро - про модний ретро-стиль та інші трендові напрями в зачісках і стайлінгових засобах розповідає стиліст салона Unсras studio Маня Подгорная

«Я завжди дотримуюся правила - модно те, що тобі підходить, в чому ти себе відчуваєш круто і органічно, - каже Маня. - Все повинно поєднуватися в цілому. Зачіска і одяг повинні підходити до фігури і характеру, створювати певний настрій і відповідати стану душі. Будь-яка класика і ретро виглядатимуть цікаво та оригінально, якщо вони підходять героїні та тематиці вечірки або корпоративу.
Як і раніше популярні ріжки, пучки, гульки, недбало укладене волосся або такі ж навмисно недбалі плетіння на довгому волоссі (ніби ви зовсім не були в перукарні). Вітається легкість, пом'яті текстури й нечіткі локони...
В тренді - прикраси у волоссі. В останніх колекціях деяких масмаркетовських марок можна побачити ланцюжки в волоссі (що кріпляться за допомогою маленьких декоративних голубів з обох сторін), вплетені в коси кільця, пір’я тощо. Якщо недавно, як елемент зачіски всі використовували корони і обручі, то зараз всі аксесуари для волосся стають більш витонченими».

Але жодна коса, або ті ж недбалі локони не будуть триматися без засобу для укладання ... Я вже не кажу про складні хитромудрі зачіски.

Треба любити волосся, дане нам батьками і природою, і намагатися підкреслити його красу й переваги, не ламаючи цю природу. Нещодавно мені пощастило працювати на зйомках музичного кліпу жіночої групи - у однієї з дівчаток волосся за текстурою було таким, як у співачки Насті Каменських. Досить було заплести дві коси, залишаючи крайову, взяти зовсім небагато стайлінгу - сухий шампунь або пасту, яка чудово текстурує локон, збираючи його на зразок дредів, і все - зачіска готова! Лище кілька нюансів від майстра - все інше зробила природа!

А як бути власницям тонкого волосся?

Для додання об’єму тонкому волоссю я люблю використовувати морську сіль. Вона надає волоссю певної клейкості і сухості, й пасма вони своєрідною «подушкою» лягають один на одного. Крім того, морська сіль корисна для волосся. Подібний стайлінг є й на основі цукру, але він більше підходить для створення акцентів на короткому волоссі - щоб надати особливої ​​форми чубчику або підкреслити окремі пасма. Цукор добре фіксує волосся і не дає такої рухливості, як сіль. Цей засіб не сподобається тим, хто не любить відчуття липкості.
У солі такого побічного ефекту немає, єдиний недолік про який варто згадати - волосся втрачає свою шовковистість, стає матовим. Але хто забороняє нам використовувати зверху блиск? Стайлінг з сіллю також чудово підходить для створення ефекту пом'ятого волосся - наче дівчина щойно прилетіла з теплих морів, де багато плавала і займалася серфінгом, а насправді - тільки що вийшла з звичайного метро. Іноді для створення прикореневого об'єму на тонкому волоссі я беру сухий шампунь, але не кожна клієнтка любить відчуття повітряної шапки, яке вми отримуємо після його застосування, і не кожній підходить такий об’єм.

За допомогою яких засобів тоді легше укладати красиве і дуже густе волосся, яке нам показують в рекламі шампунів?

Таке волосся найскладніше для роботи. На ньому практично не тримається локон, але і для них існують свої методи приборкання. Наприклад, прикореневе гофре і максимальна кількість сухого шампуню допоможуть підняти важке волосся і зробити їх більш об'ємними. Плюс всілякі технічні фокуси - в якихось місцях волосся забирається, в інших - підколюється. Для створення зачіски або накрутки на густому волоссі, в основному, використовується професійний лак, який робить волосся більш слухняним. Але попередньо таке волосся слід правильно підготувати - помити правильним шампунем, вибрати правильний бальзам, висушити волосся в потрібному напрямку. Тільки після всіх цих маніпуляцій можна приступати до укладання.

Тобто пінки, муси, гелі, воски та інші продукти - минуле століття і мало хто з сучасних майстрів їх сьогодні вибирає для роботи?

Ні, ці продукти потрібні і часом без них не обійтися, особливо якщо у клієнтки намічається відповідальний захід - весілля або ж зустріч Нового року, де волоссю потрібно залишатися, що називається в формі. Саме піна дозволяє локону протриматися максимально тривалий час. Але й тут важлива послідовність виконання попередніх робіт: миття, сушка, фіксація локонів клемами ... І хоча зараз піни відрізняються від тих, котрі виробники випускали ще років п'ять-десять тому - вони не склеюють волосся - у своїй роботі я рідко ними користуюся, віддаю перевагу солі і пудрі.

Чим вам так подобається пудра?

Крім того, що вона піднімає корінь і створює об’єм на волоссі. За допомогою кольорової пудри (білої, чорної або коричневої) також можна завуалювати проблему, що частіше зустрічається у чоловіків - замаскувати лисину.

Скільки стайлінгових продуктів можна змішувати між собою?

Якщо ви працюєте на продукції однієї торгової марки, то можете змішувати хоч 25 продуктів. Звичайно, треба розуміти, що ви робите і чого хочете досягти. Припустимо, якщо до вас прийшла клієнтка з тонкими волоссям, а ви нанесли багато масла - ефект буде таким, ніби вона два дні не мила голову.
Або, скажімо, іноді мені потрібно домогтися ефекту сухості на кінцях. Наприклад, при плетінні коси. Отримана за допомогою тієї ж морської солі текстура і «солом'яність» на волоссі, неймовірно красиво виглядає і спрощує роботу майстра. А якби я взяла масло для плетіння, коса вийшла б «мишачою». Масло допомагає, якщо потрібно витягнути волосся брашем. Всі засоби хороші в умілих руках!

Чи з'явився за останні рік-два якийсь новий цікаий стайлінговий продукт, окрім пудри і вашої улюбленої морської солі?

Дійсно, всі мої колеги сміються, що у мене топ-продажів - морська сіль. Все, що з'являється з новинок стайлінгу, у нас в салоні відразу виставляється на полицю і тестується в роботі. З новинок можу відзначити восковий супер-олівець. Він згладжує маленькі волоски, що відростають, і зазвичай вибиваються з зачіски. Він незамінний при створенні класичної зачіски, де не обійтися без вигладжування.
Досить провести таким олівцем і волоски, що стирчали.ю буквально приклеюються до решти волосся. Стане в нагоді цей восковий помічник і для фіксації блискіток на проділі - тренд, який добре виглядатиме на Новий рік. Для цього досить нанести віск (або лак, у кого немає воску) на проділ і зверху присипати будь-якими блискітками, наприклад, тими, що використовуються в манікюрі.

Вартість засобу завжди говорить про його якість?

Сьогодні кожна торгова марка намагається випускати лінійки засобів різної цінової категорії - від бюджетної до лакшері. З вартості відразу стає зрозуміло, що використано в продуктах - силікон (в дешевих), кератин або натуральні масла (середній і люкс). Клієнту треба розповідати, чим вони відрізняються один від одного, як укладати волосся вдома і давати право вибору при покупці того або іншого засобу. Головне, щоб він бачив результат, повертався в салон за продуктом, який йому сподобався.

Секрет зачіски від Мані Подгорной?

Я люблю такі укладання, ніби щойно встав з ліжка. Домогтися такого ефекту можна дуже просто. Досить помити голову на ніч, нанести мій улюблений стайлінг - морську сіль і лягти спати. Подушка стане вашим найкращим засобом для укладання! Або ще варіант - якщо ви любите мити голову вранці і у вас є година часу - на вологе волосся накрутіть довільно три гульки і поки ви збираєтеся: п'єте каву, читаєте пошту або спілкуєтеся по телефону - волосся підсихає. Потім ви все розпускає - і зачіска готова!

Більше робіт Мані Подгорной в профілі https://www.instagram.com/podgornaya_beauty/